Aasta isa tiitel ootab väärilisi kandidaate- Pärnu Postimees

Sobiv aasta isa kandidaat on vähemalt kahe lapse isa ja ühiskondlikult aktiivne mees. Foto: Jüri Looring

Homme algab Eesti reservohvitseride kogu, Pärnumaa omavalitsuste liidu ja Pärnu linna koostöös Pärnumaa aasta isa konkurss. Esimest korda toimuva ettevõtmise eesmärk on märgata kohaliku elu edendamisse panustanud isasid ja valida nende hulgast kõige tublim. 

Eesti reservohvitseride kogu (EROK) Pärnumaa piirkonna kontaktisik Jaanus Ots rääkis, et teadaolevalt pole kodumaakonnas aasta isa varem otsitud. “Eesti Naisliit on sellist konkurssi korraldanud, aga kelle hulgast kandidaadid leiti ja kuidas võitja valiti, me ei tea,” selgitas Ots ja lisas, et Pärnumaa aasta isa konkursiga soovitakse juhtida tähelepanu vanemlikele väärtustele.
“Meie soov on märgata ja tunnustada iga päev meie kõrval tegutsevaid tublisid isasid, kes leiavad aega panustada nii oma lastesse kui kogukonda,” selgitas Ots.
Pärnumaa aasta isa kandidaadi peres kasvab või on üles kasvanud vähemalt kaks last. Samuti on tal kogukonnas eduka tegutsemise kõrvalt jagunud samavõrra tähelepanu, hoolt ja armastust oma perele. Konkursil osalemiseks on vaja kandidaadi kirjalikku nõusolekut.
Kandidaate saab esitada septembri lõpuni.
Kandidaate saab esitada septembri lõpuni.Foto: Joosep Ints

Selle aasta konkursi märksõna on siseturvalisus. “Tänavu soovime rohkem tähelepanu pöörata neile isadele, kes ühel või teisel moel on peale hea isa olemise panustanud oma kogukonna siseturvalisusesse, olgu töö või vabatahtliku tegutsemise kaudu, näiteks naabrivalves, ohutustegevuses, abipolitseis kaasa lüües,” täpsustas Ots.
Kandidaate saavad peale omavalitsuste esitada päästeameti Lääne päästekeskus, politsei- ja piirivalveameti Lääne prefektuur ja Kaitseliidu Pärnumaa malev. Eraisikutel on võimalik oma eelistus teada anda omavalitsuse kaudu. Iga asutus saab esitada ühe kandidaadi, kelle kohta tuleb esitada iseloomustus ja kirjeldada tema panust kogukonda.
Oktoobri jooksul vaatab korraldajate kuueliikmeline komisjon laekunud esildised üle. Aasta isa kuulutatakse välja isadepäeval, 13. novembril Pärnu raekoja saalis, kus talle antakse üle nimeline seinaplaat, tänukiri ja kogu pere saab puhata spaas.

Kandidaate saab esitada 30. septembrini.

Merle Rallmann, veebilehe toimetaja

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *