Meediakajastus

Konkursi korraldaja Jaanus käis Tre Raadios rääkimas Aasta ISA konkursist, kuula seda Tre Raadio kodulehelt või siit samast

18.09.2023

0:00 / 0:00
Aktuaalne Pärnumaal intervjuu: Jaanus Ots

Konkursi info leiab nüüd ka Pärnu bussipeatustest.

11.09.2023

Reklaamid paigaldas Siris.

Pärnumaa Aasta Isa on Rasmus Aaslaid. Konkursist käis Tre Raadios rääkimas peakorraldaja Jaanus Ots

14.11.2022

0:00 / 0:00
HOMMIKUINTERVJUU: JAANUS OTS JA RASMUS AASLAID + PÄRNUMAA AASTA ISA
Foto: Urmas Luik

13.11.2022 

Pärnu raekojas kuulutati välja Pärnumaa aasta isa, kelleks on elukutseline kaitseväelane ja tunnustatud vabatahtlik päästja Rasmus Aaslaid.

 

Aaslaid on viieaastase Ahase, kolmese Rahnu ja peagi aastaseks saava Luha isa ning suurepärane abikaasa.

Soov panustada Eesti riigikaitsesse ja isamaalikud väärtused suunasid Aaslaiu 2013. aastal õppima kõrgemasse sõjakooli. Kaitseväelase eriala kõrval on ta 2013. aastast vabatahtlik päästja Sindi tuletõrje seltsis. Mullu valiti Aaslaid Lääne päästekeskuse aasta vabatahtlikuks.

 

Loe pikemalt Pärnu Postimehest (tasuline)

Konkursi info leiab nüüd ka Pärnu bussipeatustest.

Kandidaate saab esitada veel 10 päeva, igatahes!

 

Konkurss kogub hoogu ja esildised juba laekuvad. Ära jäta kasutamata võimalust esitada aktiivse ja tubli isa kandidaat kohalikule omavalitsusele. Kandidaatide esitamise viimane tähtaeg on 30.september.

31.08.2022 

https://parnu.postimees.ee/7595514/aasta-isa-tiitel-ootab-vaarilisi-kandidaate

Homme algab Eesti reservohvitseride kogu, Pärnumaa omavalitsuste liidu ja Pärnu linna koostöös Pärnumaa aasta isa konkurss. Esimest korda toimuva ettevõtmise eesmärk on märgata kohaliku elu edendamisse panustanud isasid ja valida nende hulgast kõige tublim. 

 

Eesti reservohvitseride kogu (EROK) Pärnumaa piirkonna kontaktisik Jaanus Ots rääkis, et teadaolevalt pole kodumaakonnas aasta isa varem otsitud. “Eesti naisliit on sellist konkurssi korraldanud, aga kelle hulgast kandidaadid leiti ja kuidas võitja valiti, me ei tea,” selgitas Ots ja lisas, et Pärnumaa aasta isa konkursiga soovitakse juhtida tähelepanu vanemlikele väärtustele.

 

“Meie soov on märgata ja tunnustada iga päev meie kõrval tegutsevaid tublisid isasid, kes leiavad aega panustada nii oma lastesse kui kogukonda,” selgitas Ots.

Pärnumaa aasta isa kandidaadi peres kasvab või on üles kasvanud vähemalt kaks last. Samuti on tal kogukonnas eduka tegutsemise kõrvalt jagunud samavõrra tähelepanu, hoolt ja armastust oma perele. Konkursil osalemiseks on vaja kandidaadi kirjalikku nõusolekut. Selle aasta konkursi märksõna on siseturvalisus. “Tänavu soovime rohkem tähelepanu pöörata neile isadele, kes ühel või teisel moel on peale hea isa olemise panustanud oma kogukonna siseturvalisusesse, olgu töö või vabatahtliku tegutsemise kaudu, näiteks naabrivalves, ohutustegevuses, abipolitseis kaasa lüüa,” täpsustas Ots.

 

Kandidaate saavad peale omavalitsuste esitada päästeameti Lääne päästekeskus, politsei- ja piirivalveameti Lääne prefektuur ja Kaitseliidu Pärnumaa malev. Eraisikutel on võimalik oma eelistus teada anda omavalitsuse kaudu. Iga asutus saab esitada ühe kandidaadi, kelle kohta tuleb esitada iseloomustus ja kirjeldada tema panust kogukonda.

 

Oktoobri jooksul vaatab korraldajate kuueliikmeline komisjon laekunud esildised üle. Aasta isa kuulutatakse välja isadepäeval, 13. novembril Pärnu raekoja saalis, kus talle antakse üle nimeline seinaplaat, tänukiri ja kogu pere saab puhata spaas.

 Sobiv aasta isa kandidaat on vähemalt kahe lapse isa ja ühiskondlikult aktiivne mees.

Kandidaate saab esitada 30. septembrini.

Tekst: Merle Rallmann, veebilehe toimetaja

Foto: Jüri Looring

Pärnu Postimees

Konkursi peakorraldaja Jaanus käis Tre Raadios rääkimas Aasta ISA konkursist, kuula seda Tre Raadio kodulehelt või siit samast

30.08.2022

0:00 / 0:00
Jaanus Ots - konkurss Pärnumaa aasta Isa 2022